skip to Main Content

טקס הקפה – Bunna

לקפה יש משמעות עמוקה באתיופיה. לא רק שלקפה יש השפעה רבה על הכלכלה האתיופית הוא גם חלק בלתי נפרד מהתרבות האתיופית ומחיי היום יום של האתיופים. האתיופים שותים קפה מספר פעמים ביום. בין אם בצורת אספרסו או קורטאדו (אספרסו בתוספת חלב) בהשפעת האיטלקים או כחלק מטקס הקפה שכולל את כל תהליך הכנת הקפה מקליית הפולים ועד הכנת הקפה וכולל מיפגש ושיחה בין השותפים לטקס.

טקס הקפה הוא חלק מחיי החברה והתרבות באתיופיה. הזמנה לטקס קפה נחשבת כסמל של חברות, כבוד ומשמשת דוגמא להכנסת האורחים בתרבות האתיופית. אני מניח שבעת ביקור באתיופיה יהיו לכם הזדמנויות רבות לשתות קפה בבתי קפה או מסעדות אך גם להתארח בבית אתיופי לטקס מסורתי מלא. ביקור בבית אתיופי היא הזדמנות נהדרת עבורכם לחוות את אורח החיים האתיופי ולפתח שיחה עם המארחים.

המובילה את טקס הקפה היא בדרך כלל האישה לבושה בבגדים מסורתיים. בגד כותנה לבן עם שולים צבעוניים. הטקס מתחיל בשטיפת פולי הקפה ובקלייתם על משטח מתכת המונח על גחלים. הקלייה היא בעצם השלב שמקנה לקפה את ציבעו החום. לאחר קליית הפולים מגישה המארחת את הפולים הקלויים לפני האורחים להריח את הארומה של הפולים. ארומה שמתערבבת עם ריח עם עלי מירין שמשמשים כמין קטורת בזמן הטקס. לאחר מכן כותשת המארחת את פולי הקפה ולפעמים מוסיפה תבלינים נוספים. את הפולים הכתושים מכניסים לקומקום הקפה המכונה ג'בנה. למבנה בג'בנה יש חשיבות נוספת המאפשרת לגרגירי הקפה לשקוע בקרקעית בכלי בזמן בישול הקפה. כשמגיעה העת למזוג את הקפה משמשת הפיה הצרה כמסננת המונעת מגרגירי הקפה העבים להימזג אל כוסות הקפה הנקראות צ'יני. מזיגת הקפה לכוסות הקטנות היא גם מיומנות ראויה לציון. לאחר מזיגת הקפה לכוסות מגישה המארחת את הכוסות לאורחים לסבב שתייה ראשון מבין שלושה. סבב הקפה הראשון נקרא 'אבול', השני 'טונה' והשלישי 'ברקה'.

הקפה באתיופיה מוכן עם הרבה סוכר אך ישנם גם אזורים בהם הקפה מבושל עם מלח. לצד הקפה מוגשים גרגירי שעורה שנקלו על האש בעת הכנת הקפה או פופקורן. במרבית אזורי אתיופיה טקס הקפה נערך שלוש פעמים היום. בבוקר, בצהרים ובערב. בכפרים משמשת ההתאספות לטקס הקפה לדיון בענייני הכפר, הקהילה והחיים בכלל.

בפן הכלכלי תעשיית הקפה אחראית לכ 30% מכלל היצוא של אתיופיה ולמחייתם של 15 מליון מתושבי המדינה מה שיכול להסביר את המשפט 'בונה דבו נאו' שפרושו 'קפה הוא הלחם שלנו'. אתיופיה היא יצרנית הקפה הדגולה באפריקה והחמישית בגודלה בעולם אחרי ברזיל, ויאטנאם, קולומביה ואינדונזיה והיא אחראית לכחמישה אחוזים מכלל יצור הקפה בעולם.

אתיופיה היא מקורו של הקפה מזן ערביקה הגדל באופן טבעי באזורי היערות הטרופיים במדינה הנמצאים ברובם בדרום מערב המדינה. על 95% מתוצרת הקפה אחראים בעלי חוות גידול קטנים המאוגדים לתוך מנהלת מגדלי הקפה. פולי הקפה האתיופים ידועים הטעמם העדין ובארומה החזקה שהם מפיצים ובשל כך הביקוש הרב לקפה האתיופי.

מקורות שתיית הקפה נמצאות במאה העשירית אז לפי האגדה אחד מרועי הצאן באזור קפה שבדרום אתיופיה שם לב כי העיזים שבעדר שול 'מרקדות' לאחר שאלו אוכלות מפרי עץ הקפה. רועה הצאן טעם גם כן מפרי העץ האדום ורץ לספר על התגלית לבני משפחתו ולנזירים במנזר הסמוך. משם האגדה מספרת על כך שהנזירים השליכו מספר פולים על האש ובכך עזרו לגלות את הארומה המיוחדת המתפשטת בעת קליית הפולים. את הפולים הקלויים כתשו הנזירים והכניסו למים רותחים ובכך הכינו לראשונה את משקה הקפה שאיפשר להם להישאר ערניים במשך הלילות לביצוע עבודת הקודש.

בין אם תשתו את הקפה האתיופי בצידי הדרך, במסעדה או בבית אתיופי מחכה לכם חוויה טעימה ומרעננת. תהנו.

Back To Top