skip to Main Content
תיכנון טיול

אז החלטתם ששווה לבקר באתיופיה. החלטה נבונה שמבטיחה טיול שישמר בזיכרונכם לשנים רבות. אך כעת נשאלת השאלה באיזה מקומות נבקר, מה נראה ועל אילו מקומות אולי גם נאלץ לוותר. דילמה שכל מי שמטייל באתיופיה עומד בפניה. אז ננסה לעזור.

אתיופיה מציעה מספר אזורים שבהם מומלץ לבקר. טיול מקיף בכל המקומות המתוארים באתר יערך כחודש ימים. אם נצא מנקודת הנחה שמרבית המבקרים באתיופיה מבקרים לזמן קצר יותר ונבין שאתיופיה היא מדינה גדולה בה אתרי התיירות מפוזרים ומרוחקים זה מזה תישאל מהר מאוד השאלה 'איפה מבקרים ואת מה נאלץ להשאיר לביקור הבא'. כן כן… יהיה ביקור שני.

השלב הראשון בקבלת ההחלטה הוא להבין את אזורי הטיול ואת אורך הזמן האידיאלי לבקר בכל אחד מאזורים אלו. המפה מעלה מציגה את איזורי הטיול העיקריים ועוזרת להמחיש את הקירבה בין המקומות. המפה גם כוללת את מסלולי הטיסה הפנימיים במדינה מה שיכול לעזור בתיכנון הטיול ומעבר מאזור לאזור. האתרים המסומנים בצפון ממחישים תוכנית טיול הכוללת אתרים צפוניים מאדיס אבבה והאתרים המסומנים בסגול ממחישים מסלול טיול הכולל אתרים דרומיים מאדיס אבבה.

אזורי טיול:

אדיס אבבה היא עיר שואנת עם ברבה אתרים לביקור כגון מוזאונים, שווקים ארמונות ועוד. אני הייתי ממליץ לא להתעכב באדיס בכלל מכיוון שהאתרים מחוץ לאדיס הם יחודיים ואטרקטיביים יותר לביקור על פני האתרים באדיס. מומלץ לתכנן יציאה מאדיס מיד לאחר הנחיתה. בין אם על ידי רכב או על ידי טיסה לאחד משדות התעופה הפנימיים במדינה. במידה ואתם מתכננים חזרה לאדיס ביום האחרון לטיול קחו בחשבון שהכניסה לעיר עמוסה ויכולה לארוך הרבה יותר זמן מהמתוכנן.

גונדר: העיר גונדר תהיה עיר מרכזית לביקור במידה ואנו מתכננים ביקור בהרי סמיאן או ביקור בקהילה היהודית השוכנת באזור. במידה ומגיעים מדרום עם רכב מומלץ לעצור לביקור ואפילו לשינה בכפר אנשי האוארה אמבה שנמצא בדרך.

ביקור בעיר יערך יומיים שלושה ויכלול ביקור באתרים היסטוריים, ביקור במרכז הקהילה היהודית, שווקים, כפרים באזור ועוד.

למפה המציגה את אתרי הטיול המומלצים בעת ביקור בעיר לחץ כאן.

הרי סמיאן: הרי סמיאן מתאימים לאוהבי הטרקים מטיבי הדרך בינינו. הטיול מתבצע בגבהים ויש להתארגן ולהערך מראש. טיול בהרי הסמיאן יערך מינימום שלושה ימים ויחד עם יום הגעה ויום עזיבה יש לשריין לפחות חמישה ימים עבור ביקור בהרים. מומלץ להתארגן לטיול בהרים לפני ההגעה לאזור ולצאת להרים מגונדר.

מי שנמצא באזור הבקע ואינו יכול להגיע לאזור צפון אתיופיה יכול לחוות חוויות דומות בביקור בהרי הבלו.

למפה המציגה את אתרי הטיול המומלצים בעת ביקור בעיר לחץ כאן.

מדבר דנקיל: טיול במדבר דנקיל מבטיח מפגש עם אחד האזורים המרתקים על פני כדור הארץ. טיול באזור מומלץ מאוד אך יצריך שריון של חמישה ימים בתוספת יום הגעה ויום עזיבה. סהכ נקדיש שישה עד שבעה ימים לביקור באזור.

למפה המציגה את אתרי הטיול המומלצים בעת ביקור בעיר לחץ כאן.

לליבלה: לליבלה נחשבת לאחד האתרים המרשימים באתיופיה וניתן להגיע אל האזור בטיסה פנימית או ברכב. טיול באזור הכנסיות יערך יום אחד אך מומלץ לשקול שילוב של טרק להר האבונה יוסף והכפרים שבדרך. טרק כזה יערך שלושה ימים ויחסוך את הצורך להצפין להרי סמיאן. ביקור בעיר יערך בין יומים לחמישהת שישה ימים תלוי בשילוב הטרק.

למפה המציגה את אתרי הטיול המומלצים בעת ביקור בעיר לחץ כאן.

בהאר דר:

בהאר דר היא עיר נוחה להתחלת הטיול באתיופה לאלו שמתכננים טיול לכיוון הערים הצפוניות (גונדר, לאליבלה, אקסום). ביקור בעיר מומלץ בזמן חגיגות הטימקט או יחד עם שייט על אגם הטאנה שיוביל אתכם לגורגורה ולצידו הצפוני של האגם בדרככם לגונדר ולליבלה.

ביקור בעיר יערך יום או יומיים

למפה המציגה את אתרי הטיול המומלצים בעת ביקור בעיר לחץ כאן.

אזור השבר (Rift Valley)
אזור השבר (Rift Valley) כולל מגוון שמורות טבע, אגמים, נופים מרהיבים ובעיקר כפרים מעניינים שיאפשרו מפגש עם בני המקום. האזור נח לטיול וניתן להתייחס לאזור כאל 'אזור מעבר' בדרכינו לכיוון ארבע מינץ ואזור השבטים או לאזור הרי בלו.

באזור מלונות נעימים ומפתיעים בסמיכות לשמורות הטבע והאגמים מה שינעים את שהותינו באזור.

ביקור באזור זה יצריך בין יומיים במידה ומדרימים ישירות לארבה מינץ ועד שבוע. בכל מקרה האזור מומלץ מאוד לביקור וגם מתאים לטיול משפחות.

למפה המציגה את אתרי הטיול המומלצים בעת ביקור בעיר לחץ כאן.

הרי בלו

הרי בלו מציעים מפגש עם נופים מרתקים ללא הצורך להרחיק להרי סמיאן. האזור מתאים לאוהבי הטרקים האתגריים (הליכה של 20 ק"מ ביום) ואוהבי והטבע אך גם מתאים לטיול משפחות במידה ותרצו לחוות את האזור והנופים.

טרק בהרי בלו יערך חמישה ימים אך ניתן גם לחוות את האזור בפחות זמן במידה ולא תשקיעו בטרק אתגרי. יש לקחת בחשבון יום הגעה לאזור ויום נסיעה ליד הבא.

אזור ארבה מינץ והשבטים:

הגעה לאזור ארבה מינץ היא לרוב עבור ביקור באזורי השבטים. אל האזור ניתן להגיע בטיסה פנימית מאדיס או כהמשך לטיול באזור השבר או בהרי הבלו. מומלץ לשריין בין חמישה לשבעה ימים לביקור באזור על מנת לחוות וראות את המגוון השבטים באזור אך גם להנות מהאגמים והמעיינות באזור ארבה מינץ וגם מביקור בכפרי אנשי הדורזה.

האזור מומלץ מאוד לטיול.

למפה המציגה את אתרי הטיול המומלצים בעת ביקור בעיר לחץ כאן.

לסיכום:

לאחר שראינו על המפה היכן נמצא כל אזור טיול והבנו את מיקבצי האתרים והאפשרויות לעבור מאזור אחד לשני אני מקווה שבניית תוכנית הטיול תהייה קלה יותר עבורכם. אשמח לעזור לכם בכל בקשה.
תהנו…

Back To Top